خلاصه ارتباط با مشتری

مشروح رابطه شما و کارا،
شامل خدماتی است بلند مدت،
که بابتشان کارمزد می‌پردازید…

مورد 1: مقدمه

شرکت سبدگردان کارا (سهامی خاص) (“سبدگردان کارا” یا “ما”) در سازمان بورس و اوراق بهادار ایران (“SEO”) به عنوان نهاد مالی سبدگردان ثبت شده است. کارمزدها و خدمات مشاوره، کارگزاری و سرمایه‌گذاری متفاوت هستند و مهم است که سرمایه‌گذاران خرد (“شما”) تفاوتشان را درک کنند.

مورد 2: روابط و خدمات

به من چه مشاوره و خدمات سرمایه‌گذاری می‌توانید ارایه دهید؟

شرح خدمات: سبدگردان کارا خدمات سرمایه‌گذاری و مشورت در باب نحوه سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار را از طریق یک سبد اختصاصی سرمایه‌گذاری یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران خرد ارایه می‌دهد. ما دارایی‌های شما را به‌نام خود نمی‌کنیم. در یک سبد اختصاصی، ما توانایی تصمیم‌گیری برای خرید و فروش اوراق بهادار درون سبد شما را بدون اجازه در هنگام مدیریت سبد سرمایه‌گذاری شما داریم. شما می‌توانید با دستور به حفظ موقعیت‌های خاص، یا محدود کردن یا حذف سرمایه‌گذاری در طبقات دارایی، بخش‌ها، صنایع یا اوراق بهادار خاص، اختیار ما را محدود کنید.

به عنوان بخشی از خدمات مشاوره استاندارد ما، به طور مداوم بر اوراق بهادار نگهداری شده در سبد(های) شما نظارت می‌کنیم. ما رسماً هر سبد مشتری را حداقل سالیانه بررسی می‌کنیم. این بررسی بخش استانداردی از کارمزد مبتنی بر دارایی است که پرداخت می‌کنید. شما مسئول هستید که ما را از هرگونه تغییر در اهداف سرمایه‌گذاری و/یا وضعیت مالی خود مطلع سازید. مدل‌های سرمایه‌گذاری ما بر اساس تخصیص به سهام، اوراق درآمد ثابت و/یا پول نقد است. ما از صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و/یا صندوق‌های قابل معامله برای تنوع بخشیدن به سبد سهام شما و در صورت لزوم، برای سرمایه‌‌گذاری در بخش‌های خاص بازار استفاده می‌کنیم.

الزامات افتتاح حساب: سبدگردان کارا از شما می‌خواهد که یک قرارداد سبدگردانی کتبی (“قرارداد”) را امضا کنید که به ما اجازه می‌دهد سرمایه‌گذاری‌هایتان را از طرف شما مدیریت کنیم. شما می‌توانید در هر زمان توافق‌نامه را لغو کنید. حداقل مبلغ در سبدگردان کارا برای یک حساب “سبد اختصاصی سرمایه‌گذاری” یک میلیارد تومان است، اما ما سبدهای با ارزش کمتر را بنا به صلاحدید خود می‌پذیریم.

شروع کننده مکالمه: از متخصص مالی خود بپرسید:

 • با توجه به وضعیت مالی‌ام، آیا باید خدمات سبدگردانی را انتخاب کنم؟ چرا و چرا نه؟
 • چگونه سرمایه‌گذاری‌ها را برای پیشنهاد به من انتخاب می‌کنید؟
 • تجربه مرتبط شما از جمله مجوزها، تحصیلات و سایر مدارک حرفه‌ای چیست؟ این مدارک به چه معناست؟

مورد 3: کارمزد‌ها، هزینه‌ها، تعارضات و استانداردهای عملکرد

چه هزینه‌هایی خواهم پرداخت؟

کارمزدها به عنوان درصدی از ارزش بازار دارایی‌های تحت مدیریت روزانه محاسبه و هر سه ماه یکبار اخذ می‌شود. ارزش بازار بر اساس ارزش‌گذاری تاریخ محاسبه است و شامل سود تعهدی و وجه نقد می‌باشد. جدول کارمزد استاندارد ما بر اساس میزان دارایی‌هایی که نزد ما سرمایه‌گذاری می‌کنید طبقه بندی می‌شود. هر چه دارایی‌های بیشتری را برای شما مدیریت کنیم، کارمزد ما بیشتر می‌شود و بنابراین برای تشویق شما به افزایش دارایی‌های سبدتان انگیزه‌ داریم.

خدمات مدیریت سرمایه‌گذاری ما مستمر است، اما ممکن است در هر زمانی توسط هر یک از طرفین با اطلاع کتبی خاتمه یابد. هزینه بر اساس تعداد روزهایی که توافق نامه در طول دوره سه ماهه برقرار بوده است، به نسبت تعیین می‌شود. ممکن است کمیسیون کارگزاری، کارمزد تراکنش، و هزینه‌های اداری تحمیل شده توسط متولیان، بازارگردانان و سایر اشخاص ثالث را نیز متحمل شوید. ممکن است گهگاه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک یا صندوق‌ها قابل معامله در بورس برای رفع نیازهای خاص پرتفوی استفاده کنیم. اگر از این صندوق‌ها استفاده کنیم، علاوه برهزینه‌های مدیریت ما هزینه‌های مدیریتی و اداری صندوق را نیز متحمل خواهید شد.

حتی اگر هیچ تراکنشی نداشته باشید، شما کارمزد ما را پرداخت می‌کنید، و کارمزدی که به ما پرداخت می‌شود به طور کلی به نوع سرمایه‌گذاری انتخاب شده وابسته نیست. خواه از سرمایه‌گذاری‌های خود سود کنید یا زیان بدهید، شما کارمزد و هزینه‌ را پرداخت خواهید کرد. لطفاً مطمین شوید که فهمیده‌اید چه کارمزد و هزینه‌هایی را می‌پردازید.

شروع کننده مکالمه: از متخصص مالی خود بپرسید:

 • به من کمک کنید بفهمم چگونه این کارمزدها و هزینه‌ها می‌تواند بر سرمایه‌گذاری من تاثیر بگذارد؟
 • اگر یک میلیارد تومان به شما بدهم تا سرمایه‌گذاری کنید، چقدر بابت کارمزد و هزینه می‌رود و چقدر برای من سرمایه‌گذاری می‌شود؟

هنگامی که به عنوان سبدگردان و مشاور سرمایه‌گذاری من فعالیت می‌کنید، تعهدات قانونی شما در قبال من چیست؟ شرکت شما از چه راه‌های دیگری پول در می‌آورد و چه تضاد منافعی دارید؟

هنگامی که ما به عنوان سبدگردان شما عمل می‌کنیم، باید به نفع شما عمل کنیم و منافع خود را بر منافع شما ترجیح ندهیم. در عین حال، روش کسب درآمد ما تضادهایی با منافع شما ایجاد می‌کند. شما باید این تضادها را درک کنید و از ما بپرسید، زیرا می‌توانند بر مشاوره‌ای که به شما ارایه می‌دهیم تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، سبدگردان کارا زمانی با تضاد منافع مواجه می‌شود که برای توصیه یک سرمایه‌گذاری به مشتریان، پولی از شخص ثالث دریافت ‌کند. در چنین مواردی، ممکن است ما تشویق شویم که توصیه‌ای را، نه به این دلیل که به نفع مشتری است، بلکه برای دریافت پول از شخص ثالث ارایه دهیم. در تمام این موارد، سبدگردان کارا ، رضایت مشتری را قبل از انجام چنین سرمایه‌گذاری‌هایی درخواست می‌کند.

شروع کننده مکالمه: از متخصص مالی خود بپرسید:

 • تضاد منافع شما چگونه ممکن است بر من اثر بگذارد، و چقدر به آن‌ها رسیدگی خواهید کرد؟ متخصصان مالی شما چگونه درآمد کسب می کنند؟

برخی از متخصصان مالی ما (مانند مدیران سبد و کارکنان اداری) حقوق دریافت می‌کنند و این فرصت را دارند که بر اساس مشارکت و سودآوری شرکت، پاداش دریافت کنند. در حالی که سایر متخصصان مالی (مانند بازریابان) بر اساس عملکرد فردی و رشد کسب و کار پاداش دریافت می‌کنند.

مورد 4: تاریخچه انضباطی

آیا شما یا متخصصان مالی شما سابقه حقوقی یا انضباطی یا سوپیشینه دارید؟

سبدگردان کارا و کارکنان آن تحت هیچ گونه پیگرد قانونی یا انضباطی قرار نگرفته‌اند.

شروع کننده مکالمه: از متخصص مالی خود بپرسید:

 • به عنوان یک متخصص مالی، آیا سابقه انضباطی دارید؟
 • برای چه نوع رفتاری؟

مورد 5: اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات سبدگردانی ما، درخواست اطلاعات بیشتر، لطفاً با ما تماس بگیرید.

تلفن: 58732-021

ایمیل: info@karavest.com

شروع کننده مکالمه: از متخصص مالی خود بپرسید:

 • مخاطب اصلی من کیست؟
 • آیا او نماینده یک سبدگردان یا مشاور سرمایه گذاری یا یک کارگزار است؟
 • اگر در مورد نحوه رفتار این شخص با خودم نگرانی داشته باشم، با چه کسی می‌توانم صحبت کنم؟