صندوق قابل معامله
سهامی درسا

تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد بگذارید
و به دقت مراقبش باشید

آیا بد است که تمام تخم مرغ‌هایمان را در یک سبد بگذاریم؟ نه! به شرطی که آن سبد متنوع باشد و مداوم از آن مراقبت کنیم. این کمترین مزیتی است که صندوق قابل معامله سهامی درسا به شما و من که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم می‌دهد.
صندوق درسا سبدی بزرگ از سپرده‌های مردم است که مدیری کارامد از آن حفاظت می‌کند و برای آن سود می‌سازد. چگونه؟ با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بزرگ ایران که در بورس و فرابورس معامله می‌شوند. طبق بررسی سبدگردان کارا سهام در پانزده سال گذشته بازدهی بهتر از املاک، طلا و دلار داشته است؛ این بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی، مرکز آمار ایران است. اگر در بورس سرمایه‌گذاری درستی انجام دهیم، تورم که جبران می‌شود به کنار، سود واقعی هم می‌کنیم.

چیزی که درسا را از رقبایش متمایز می‌کند بینش مدیر صندوق و استراتژی سرمایه‌گذاری وی است. استراتژی سرمایه‌گذاری صندوق درسا “گردش در صنایع” است. یعنی ما نیمی از سرمایه درسا را در موفق‌ترین شرکت‌های بزرگ بورسی سرمایه‌گذاری می‌کنیم. برای نیم دیگر، شرایط اقتصاد و بازار را رصد می‌کنیم. بسته به این شرایط، در هر دوره زمانی یک یا دو صنعت سودآوری بیشتری دارند. ما آن‌ها را پیدا می‌کنیم و در دوره سودسازیشان در بهترین شرکت‌های آن صنعت سرمایه‌گذاری می‌کنیم. سپس به دنبال فرصت جدید می‌گردیم و چرخ سرمایه‌گذاری درسا بر همین منوال می‌گردد. “گردش در صنعت” استراتژی متمایز درساست.
آیا درسا فقط در سهام سرمایه‌گذاری می‌کند؟ نه. دست مدیر باز است. او می‌تواند تا 30 درصد سرمایه درسا را در سکه طلا، اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌های بانکی و ابزار‌های مشتقه (اوراقی که ارزششان بسته به یک کالا یا سهم دیگر است) سرمایه‌گذاری کند. این کار گاهی با هدف مدیریت ریسک و گاهی برای سودسازی بیشتر انجام می‌شود.
چرا باید با دیگران هم‌قطار بشویم؟ چون یک دست صدا ندارد. با همدست شدن هزاران سرمایه‌گذار قدرت چانه زنی صندوق با شرکت‌های سهامی که در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند بیشتر می‌شود. یعنی مدیر صندوق به پشتوانه سرمایه‌گذاران می‌تواند منافع ما را بهبود دهد. علاوه بر این با مشارکت می‌توانیم هزینه تحقیق برای یافتن سهام سودآور، معامله آن‌ها، پایش مداوم وضعیت بازار و سبدمان، اخذ سود سهام و مدیریت ریسک آن را سرشکن کنیم. یعنی با تقسیم هزینه استخدام مدیر صندوق سود بیشتری برایمان می‌ماند.

برای هم‌سفر شدن با ما، در پنل کارگزاریتان نماد “درسا” را بیابید و هر میزان می‌خواهید از آن بخرید، یا با شماره 021-58732 داخلی 301، تماس بگیرید تا کارتان راه بیافتد.
اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، می‌توانید مطالب زیر را ببینید.

می‌توانید در سهام بورسی سرمایه‌گذاری کنید و مطمین باشید که پولتان حتی شب‌ها که خوابید، برایتان کار می‌کند و از تورم در امانید.

بررسی عمیق استراتژی سرمایه‌گذاری صندوق درسا در سهام و نحوه مدیریت ریسک‌ ناشی از آن.

با مدیران سرمایه‌گذاری صندوق درسا، ساختار صندوق و استراتژی سرمایه‌گذاری آن به اختصار آشنا شوید.

اسناد اطلاعات کلی، بیانیه سیاست سرمایه‌گذاری، امیدنامه و اساس‌نامه صندوق درسا را دانلود کنید.

مصاحبه با مدیر صندوق

ویژگی های درسا را از زبان مدیر اصلی سرمایه‌گذاری آن بشناسید.

پاسخ‌های کوتاه به چند سوال متداول در مورد صندوق درسا.

راهنمای گام به گام خرید صندوق درسا از سامانه آنلاین کارگزاری‌های بزرگ کشور را ببینید.